Qualifier Round 2 Race Lineup
1
2wd Junior 17.5 Buggy (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1ANGUS BROWNE
2 2AMELIA FACCIOL
3 3LINCOLN ISERGIN
4 4ETHAN BLOSS
5 5MITCH GRINTER
6 6JASMINE MUNDAY
7 7JACK BORG
8 8FELIX BROWNE
9 9CHLOE BOTT
10 10KANE SCHEMBRI
11 11SASH SCHEMBRI
12 12JAMIE BARTSCH
2
2wd 21.5 Buggy (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JOHN SPANOS
2 2PETER CROWE
3 3WAYNE ROBINSON
4 4PETER BRADY
5 5CHRISTINE CAMILLERI
6 6CHRIS CAMILLERI
7 7SARAH SIMPSON
8 8LEIGH CHEESEMAN
9 9RACKO SCHEMBRI
3
2wd Stock 17.5 Buggy (Heat 1/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1SPENCER CLEMENTS
2 2WESLEY GIDDINGS
3 3MICHAEL BRUCE
4 4ROBERT HOLLIDAY
5 5JOHN DENNIS
6 6DALE BROWN
7 7SIMON BORG
8 8RODNEY BLOSS
9 9LLOYD MANKS
10 10ASH ELLIS
4
2wd Stock 17.5 Buggy (Heat 2/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1BEN HOWARD
2 2JEREMY BAKER
3 3GLENN GRINTER
4 4JUSTIN O'CONNELL
5 5JEREMY WILLIAMS
6 6GARY CARVAJAL
7 7RUSSELL MANG
8 8GODWIN MADRIDEJOS
9 9NATHAN KROHN
10 10DA MING COOK-LEE
5
2wd Mod Buggy (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JORDAN ISERGIN
2 2RAY MUNDAY
3 3LACHLAN MUNDAY
4 4ANDREW SELVAGGI
5 5CAMDEN CAMILLERI
6 6JAY BLOSS
7 7CLAUDE CAMILLERI
8 8SHELBY BLOSS
9 9CADEN SIMPSON
10 10NATHAN FACCIOL
11 11ADAM SIMPSON
6
4wd Stock 13.5 Buggy (Heat 1/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1MICHAEL BRUCE
2 2DAN COLLER
3 3ROBERT HOLLIDAY
4 4CHRISTINE CAMILLERI
5 5JOHN SPANOS
6 6SIMON BORG
7 7JOHN DENNIS
8 8RODNEY BLOSS
9 9ELVIS LJUM
10 10DA MING COOK-LEE
11 11PETER BRADY
7
4wd Stock 13.5 Buggy (Heat 2/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1BEN HOWARD
2 2NATHAN KROHN
3 3JUSTIN O'CONNELL
4 4GLENN GRINTER
5 5JEREMY WILLIAMS
6 6JEREMY BAKER
7 7GARY CARVAJAL
8 8SPENCER CLEMENTS
9 9RUSSELL MANG
10 10WESLEY GIDDINGS
8
4wd Mod Buggy (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1RAY MUNDAY
2 2LACHLAN MUNDAY
3 3ANDREW SELVAGGI
4 4JAY BLOSS
5 5SAVAGE SAM
6 6NATHAN FACCIOL
7 7CAMDEN CAMILLERI
8 8SHELBY BLOSS
9 9KEITH SIMPSON
10 10CLAUDE CAMILLERI
9
2wd Stadium Truck (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1SAVAGE SAM
2 2DAN COLLER
3 3ANGUS BROWNE
4 4WAYNE ROBINSON
5 5ASH ELLIS
6 6MITCHELL ISERGIN
Event Stats & Details
Race Track Keilor Electric Off-Road Car Association
Registrations Entries: 87
Drivers: 56
Total Race Laps 3,795
Total Race Time 32 hours, 46 minutes, 26 seconds
close X