Qualifier Round 2 Race Lineup
1
2wd Junior 17.5 Buggy (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1ANGUS BROWNE
2 2KANE SCHEMBRI
3 3AMELIA FACCIOL
4 4LINCOLN ISERGIN
5 5SASH SCHEMBRI
6 6JASMINE MUNDAY
7 7ELLA KROHN
2
2wd 21.5 Buggy (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1PETER CROWE
2 2CHRISTINE CAMILLERI
3 3CHRIS CAMILLERI
4 4MATT COAD
5 5BOB TIERNEY
3
2wd Stock 17.5 Buggy (Heat 1/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1DA MING COOK-LEE
2 2JOHN DENNIS
3 3JOHN SPANOS
4 4PHIL BENSON
5 5ANDY PRITCHARD
6 6WESLEY GIDDINGS
7 7MITCHELL ISERGIN
8 8GODWIN MADRIDEJOS
4
2wd Stock 17.5 Buggy (Heat 2/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JEREMY BAKER
2 2JUSTIN O'CONNELL
3 3MARK BROWNE
4 4MICHAEL BRUCE
5 5RACKO RACKO
6 6CLAUDE CAMILLERI
7 7ROBERT HOLLIDAY
8 8RUSSELL MANG
9 9ASH ELLIS
5
2wd Stock 17.5 Buggy (Heat 3/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1ROB JONES
2 2BEN HOWARD
3 3NATHAN KROHN
4 4ROGER FONG
5 5GARY CARVAJAL
6 6JACK ENGEL
7 7JEREMY WILLIAMS
8 8SIMON MCHUGH
6
2wd Mod Buggy (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1LACHLAN MUNDAY
2 2RAY MUNDAY
3 3JORDAN ISERGIN
4 4SIMON HEALY
5 5JON PHILPOTT
6 6JAY BLOSS
7 7NATHAN FACCIOL
8 8CAMDEN CAMILLERI
9 9SHELBY BLOSS
7
4wd Stock 13.5 Buggy (Heat 1/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1GODWIN MADRIDEJOS
2 2JOHN SPANOS
3 3PHIL BENSON
4 4ANGUS BROWNE
5 5DAN COLLER
6 6CHRISTINE CAMILLERI
7 7ROBERT HOLLIDAY
8 8DA MING COOK-LEE
8
4wd Stock 13.5 Buggy (Heat 2/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JEREMY BAKER
2 2MICHAEL BRUCE
3 3RUSSELL MANG
4 4CAMDEN CAMILLERI
5 5JOHN DENNIS
6 6MARK BROWNE
7 7ASH ELLIS
8 8WESLEY GIDDINGS
9
4wd Stock 13.5 Buggy (Heat 3/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1BEN HOWARD
2 2NATHAN KROHN
3 3JEREMY WILLIAMS
4 4ROGER FONG
5 5GARY CARVAJAL
6 6SIMON MCHUGH
7 7JUSTIN O'CONNELL
8 8JACK ENGEL
10
4wd Mod Buggy (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1RAY MUNDAY
2 2LACHLAN MUNDAY
3 3JORDAN ISERGIN
4 4JON PHILPOTT
5 5JAY BLOSS
6 6SIMON HEALY
7 7NATHAN FACCIOL
8 8SHELBY BLOSS
9 9ROB JONES
11
2wd Stadium Truck (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1
11
4wd Shortcourse Truck (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1ASH ELLIS
2 2CHRIS CAMILLERI
3 5PHIL BENSON
4 6DAN COLLER
5 3ANDY PRITCHARD
6 4MITCHELL ISERGIN
12
2wd Shortcourse Truck (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1
Event Stats & Details
Race Track Keilor Electric Off-Road Car Association
Registrations Entries: 85
Drivers: 47
Total Race Laps 2,165
Total Race Time 18 hours, 42 minutes, 16 seconds
close X