Qualifier Round 1 Race Lineup
1
2wd Junior 17.5 Buggy (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1AMELIA FACCIOL
2 2SASH SCHEMBRI
3 3JASMINE MUNDAY
4 4ANGUS BROWNE
5 5ELLA KROHN
6 6LINCOLN ISERGIN
7 7KANE SCHEMBRI
2
2wd 21.5 Buggy (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1BOB TIERNEY
2 2CHRISTINE CAMILLERI
3 3MATT COAD
4 4PETER CROWE
5 5CHRIS CAMILLERI
3
2wd Stock 17.5 Buggy (Heat 1/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1GODWIN MADRIDEJOS
2 2WESLEY GIDDINGS
3 3DA MING COOK-LEE
4 4ANDY PRITCHARD
5 5PHIL BENSON
6 6MITCHELL ISERGIN
7 7JOHN SPANOS
8 8JOHN DENNIS
4
2wd Stock 17.5 Buggy (Heat 2/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JEREMY BAKER
2 2CLAUDE CAMILLERI
3 3MARK BROWNE
4 4MICHAEL BRUCE
5 5ASH ELLIS
6 6JUSTIN O'CONNELL
7 7RACKO RACKO
8 8RUSSELL MANG
9 9ROBERT HOLLIDAY
5
2wd Stock 17.5 Buggy (Heat 3/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1BEN HOWARD
2 2ROB JONES
3 3NATHAN KROHN
4 4GARY CARVAJAL
5 5ROGER FONG
6 6JACK ENGEL
7 7SIMON MCHUGH
8 8JEREMY WILLIAMS
6
2wd Mod Buggy (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JORDAN ISERGIN
2 2NATHAN FACCIOL
3 3CAMDEN CAMILLERI
4 4SHELBY BLOSS
5 5JAY BLOSS
6 6LACHLAN MUNDAY
7 7JON PHILPOTT
8 8RAY MUNDAY
9 9SIMON HEALY
7
4wd Stock 13.5 Buggy (Heat 1/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1ANGUS BROWNE
2 2GODWIN MADRIDEJOS
3 3DA MING COOK-LEE
4 4CHRISTINE CAMILLERI
5 5JOHN SPANOS
6 6DAN COLLER
7 7ROBERT HOLLIDAY
8 8PHIL BENSON
8
4wd Stock 13.5 Buggy (Heat 2/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JEREMY BAKER
2 2CAMDEN CAMILLERI
3 3RUSSELL MANG
4 4WESLEY GIDDINGS
5 5MARK BROWNE
6 6MICHAEL BRUCE
7 7ASH ELLIS
8 8JOHN DENNIS
9
4wd Stock 13.5 Buggy (Heat 3/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1BEN HOWARD
2 2GARY CARVAJAL
3 3NATHAN KROHN
4 4JEREMY WILLIAMS
5 5SIMON MCHUGH
6 6ROGER FONG
7 7JACK ENGEL
8 8JUSTIN O'CONNELL
10
4wd Mod Buggy (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JORDAN ISERGIN
2 2RAY MUNDAY
3 3SIMON HEALY
4 4LACHLAN MUNDAY
5 5JAY BLOSS
6 6JON PHILPOTT
7 7ROB JONES
8 8NATHAN FACCIOL
9 9SHELBY BLOSS
11
2wd Stadium Truck (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1
11
4wd Shortcourse Truck (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 2ASH ELLIS
2 3CHRIS CAMILLERI
3 4PHIL BENSON
4 6DAN COLLER
5 1ANDY PRITCHARD
6 5MITCHELL ISERGIN
12
2wd Shortcourse Truck (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1
Event Stats & Details
Race Track Keilor Electric Off-Road Car Association
Registrations Entries: 85
Drivers: 47
Total Race Laps 2,165
Total Race Time 18 hours, 42 minutes, 16 seconds
close X