Qualifier Round 1 Race Lineup
1
2wd Junior 17.5 Buggy (Heat 1/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1SID BARNES
2 2LINCOLN ISERGIN
3 3MITCH GRINTER
4 4JACK BORG
5 5KANE SCHEMBRI
6 6SASH SCHEMBRI
2
2wd Junior 17.5 Buggy (Heat 2/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1ANGUS BROWNE
2 2REX MADRIDEJOS
3 3JENSON BLACKMORE
4 4OLIVER BORG
5 5LEO DENIS
6 6JASMINE MUNDAY
7 7AMELIA FACCIOL
3
2wd 21.5 Buggy (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1BOB TIERNEY
2 2CHRISTINE CAMILLERI
3 3CHRIS CAMILLERI
4 4CHRIS MARSHALL
5 5PETER CROWE
6 6SARAH SIMPSON
4
2wd Stock 17.5 Buggy (Heat 1/4)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1ZAC
2 2ROBERT HOLLIDAY
3 3MITCHELL ISERGIN
4 4FRANCISCO CANONIGO
5 5RACKO SCHEMBRI
6 6DA MING COOK-LEE
7 7CHRIS WILKE
8 8JUSTIN O'CONNELL
5
2wd Stock 17.5 Buggy (Heat 2/4)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1MARK BROWNE
2 2CLAUDE CAMILLERI
3 3SHELBY BLOSS
4 4GERALD CLANCY
5 5SIMON BORG
6 6PETER BRADY
7 7CADEN SIMPSON
8 8PHIL BENSON
6
2wd Stock 17.5 Buggy (Heat 3/4)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1WAYNE EDWARDS
2 2NATHAN FACCIOL
3 3SPENCER CLEMENTS
4 4KARL BLOCK
5 5RUSSELL MANG
6 6JAY BLOSS
7 7JACK ENGEL
8 8JOHN DENNIS
9 10KERRY CHESHER
7
2wd Stock 17.5 Buggy (Heat 4/4)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1BEN HOWARD
2 2ROB JONES
3 3GARY CARVAJAL
4 4JEREMY BAKER
5 5SCOTT MATTHEWS
6 6ROGER FONG
7 7GLENN GRINTER
8 8JEREMY WILLIAMS
9 9NATHAN KROHN
8
2wd Mod Buggy (Heat 1/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1GRAEME DETTMANN
2 2CAMDEN CAMILLERI
3 3MIKE KEYES
4 4MICHAEL BRUCE
5 5TIM KEILLER
6 6TONY GRAY
9
2wd Mod Buggy (Heat 2/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1RAY MUNDAY
2 2SIMON HEALY
3 3ANDREW SELVAGGI
4 4JORDAN ISERGIN
5 5LACHLAN MUNDAY
6 6JON PHILPOTT
10
4wd Stock 13.5 Buggy (Heat 1/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1MARK BROWNE
2 2CHRIS WILKE
3 3JEREMY WILLIAMS
4 4NATHAN KROHN
5 5WAYNE EDWARDS
6 6SIMON BORG
7 7BEN HOWARD
8 8KERRY CHESHER
11
4wd Stock 13.5 Buggy (Heat 2/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1PHIL BENSON
2 2JACK ENGEL
3 3ROGER FONG
4 4JEREMY BAKER
5 5SPENCER CLEMENTS
6 6ROB JONES
7 7NATHAN FACCIOL
8 8NICOLA P
9 9RACKO SCHEMBRI
12
4wd Stock 13.5 Buggy (Heat 3/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JOHN DENNIS
2 2JAY BLOSS
3 3GODWIN MADRIDEJOS
4 4SHELBY BLOSS
5 5RUSSELL MANG
6 6DA MING COOK-LEE
7 7GLENN GRINTER
8 8JUSTIN O'CONNELL
13
4wd Mod Buggy (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1RAY MUNDAY
2 2SIMON HEALY
3 3ANDREW SELVAGGI
4 4JORDAN ISERGIN
5 5LACHLAN MUNDAY
6 6JON PHILPOTT
7 7MICHAEL BRUCE
8 8TONY PARREIRO
9 9KEITH SIMPSON
14
2wd Stadium Truck (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1ROB JONES
2 2ANGUS BROWNE
3 3CAMDEN CAMILLERI
4 4ADAM SIMPSON
5 5CLAUDE CAMILLERI
Event Stats & Details
Race Track Keilor Electric Off-Road Car Association
Registrations Entries: 104
Drivers: 70
Total Race Laps 2,893
Total Race Time 25 hours, 53 minutes, 16 seconds
close X