Qualifier Round 1 Race Lineup
1
2wd Junior 17.5 Buggy (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1AMEILA FACCIOL
2 3ETHAN BLOSS
3 4ANGUS BROWNE
4 5ADAM SIMPSON
5 6JASMINE MUNDAY
6 7LINCOLN ISERGIN
2
2wd Stock 17.5 Buggy (Heat 1/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1LUKE CHMIELEWSKI
2 2BEN HOWARD
3 3JEREMY WILLIAMS
4 4NEILL BROWN
5 5JUSTIN O'CONNELL
6 6WESLEY GIDDINGS
7 7GERALD CLANCY
8 8JACK ENGEL
9 9CHRIS CAMILLERI
3
2wd Stock 17.5 Buggy (Heat 2/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1SHELBY BLOSS
2 2DA MING COOK-LEE
3 3JOHN DENNIS
4 4CAMDEN CAMILLERI
5 5KARL BLOCK
6 6JAY BLOSS
7 7SCOTT MATTHEWS
8 8ASH ELLIS
9 9CADEN SIMPSON
10 10RUSSELL MANG
4
2wd Stock 17.5 Buggy (Heat 3/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1RODNEY BLOSS
2 2GARY CARVAJAL
3 3NATHAN FACCIOL
4 4ROBERT HOLLIDAY
5 5MITCHELL ISERGIN
6 6CLAUDE CAMILLERI
7 7ROGER FONG
8 8SPENCER CLEMENTS
9 9MARK BROWNE
10 10PETER BRADY
5
2wd Mod Buggy (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JORDAN ISERGIN
2 2IAN WRIGHT
3 3RAY MUNDAY
4 4LACHLAN MUNDAY
5 5ANDREW SELVAGGI
6
4wd Stock 13.5 Buggy (Heat 1/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1NEILL BROWN
2 2JP
3 3JEREMY WILLIAMS
4 4NATHAN FACCIOL
5 5JAY BLOSS
6 6ASH ELLIS
7 7JOHN DENNIS
8 8JACK ENGEL
9 9DAMIEN SULTANA
10 10ELVIS LJUM
7
4wd Stock 13.5 Buggy (Heat 2/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1BEN HOWARD
2 2ROGER FONG
3 3SHELBY BLOSS
4 4RUSSELL MANG
5 5RODNEY BLOSS
6 6MARK BROWNE
7 7GODWIN MADRIDEJOS
8 8LUKE CHMIELEWSKI
9 9SPENCER CLEMENTS
10 10DA MING COOK-LEE
8
4wd Mod Buggy (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1RAY MUNDAY
2 2LACHLAN MUNDAY
3 3JORDAN ISERGIN
4 4KEITH SIMPSON
5 5ANDREW SELVAGGI
6 6MIKE KEYES
9
2wd Stadium Truck (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1CAMDEN CAMILLERI
2 2JP
3 3MITCHELL ISERGIN
4 4CLAUDE CAMILLERI
5 5ANGUS BROWNE
Event Stats & Details
Race Track Keilor Electric Off-Road Car Association
Registrations Entries: 72
Drivers: 47
Total Race Laps 3,286
Total Race Time 28 hours, 40 minutes, 17 seconds
close X