Qualifier Round 3 Race Lineup
1
2wd Junior 17.5 Buggy (Heat 1/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1CAMDEN CAMILLERI
2 2CLAUDE CAMILLERI
3 3ANGUS BROWNE
4 4ROBERT HOLLIDAY
5 5SHELBY BLOSS
6 6MITCH GRINTER
7 7LINCOLN ISERGIN
8 8JOSH RYAN
9 9JASMINE MUNDAY
2
2wd Junior 17.5 Buggy (Heat 2/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1ADAM SIMPSON
2 2CADEN SIMPSON
3 3KANE SCHEMBRI
4 4AMEILA FACCIOL
5 5SASH SCHEMBRI
6 6ZAC MILANESE
7 7HOPE DENSLEY
8 8RENEE LAGIOS
9 9DIMITRI LAGIOS
3
2wd 21.5 Buggy (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1DALE BROWN
2 2KERRY CHESHER
3 3MATT COAD
4 4JACK ENGEL
5 5JAMIE CHESHER
6 6PETER CROWE
7 7MARK CASEY
8 8CHRIS CAMILLERI
9 9RACKO SCHEMBRI
10 10AARON DE FINA
4
2wd Stock 17.5 Buggy (Heat 1/4)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1SCOTT GILES
2 2BEN HOWARD
3 3LUKE CHMIELEWSKI
4 4ROB JONES
5 5JASON MILBOURNE
6 6NATHAN KROHN
7 7ROGER FONG
8 8CHRIS BENNETTS
9 9PAUL SLIFKA
5
2wd Stock 17.5 Buggy (Heat 2/4)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1GARY CARVAJAL
2 2JAY BLOSS
3 3GLENN GRINTER
4 4NATHAN FACCIOL
5 5WAYNE EDWARDS
6 6SPENCER CLEMENTS
7 7ASH ELLIS
8 8MARK BROWNE
9 9PETER BRADY
6
2wd Stock 17.5 Buggy (Heat 3/4)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1SCOTT MATTHEWS
2 2JEREMY WILLIAMS
3 3PHIL BENSON
4 4RUSSELL MANG
5 5GODWIN MADRIDEJOS
6 6ASH GEPHART
7 7JOHN DAOU
8 8MITCHELL ISERGIN
9 9SIMON RYAN
7
2wd Stock 17.5 Buggy (Heat 4/4)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1BADEN MCDONALD
2 2JOHN DENNIS
3 3MICHEAL GOODFELLOW
4 4KARL BLOCK
5 5THEO THEODOROU
6 6JESSICA MAY
7 7PAUL VELO
8 8THE DOCTOR
9 9JEREMY BAKER
8
2wd Mod Buggy (Heat 1/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1RAY MUNDAY
2 2LACHLAN MUNDAY
3 3ANDREW SELVAGGI
4 4JORDAN ISERGIN
5 5SIMON HEALY
6 6BEN ROULSTONE
7 7WARREN NELSON
8 8CARTER SIMS
9 9JON PHILPOTT
9
2wd Mod Buggy (Heat 2/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1MATT GRIFFIN
2 2MADMAX
3 3SCOTTIE CAMERON
4 4SAVAGE SAM
5 5BEN STERLING
6 6PETER WOOSTER
7 7DAVE ENGLEDOW
8 8TREVOR MAY
9 9MIKE KEYES
10
4wd Stock 13.5 Buggy (Heat 1/5)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1BEN HOWARD
2 2LUKE CHMIELEWSKI
3 3JAY BLOSS
4 4ROB JONES
5 5JASON MILBOURNE
6 6PAUL SLIFKA
7 7SPENCER CLEMENTS
8 8NATHAN KROHN
11
4wd Stock 13.5 Buggy (Heat 2/5)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1SCOTT GILES
2 2ROGER FONG
3 3GARY CARVAJAL
4 4NATHAN FACCIOL
5 5WAYNE EDWARDS
6 6ASH ELLIS
7 7MARK BROWNE
8 8GODWIN MADRIDEJOS
12
4wd Stock 13.5 Buggy (Heat 3/5)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1NATHAN HEALY
2 2SCOTT MATTHEWS
3 3ANDREW ADAMIC
4 4RUSSELL MANG
5 5JOHN DAOU
6 6PHIL BENSON
7 7PETER BRADY
8 8JAMIE CHESHER
9 9BLAIR CRADICK
13
4wd Stock 13.5 Buggy (Heat 4/5)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1MARK RUTA
2 2JIN JIN
3 3JEREMY WILLIAMS
4 4JEFF KIRBY
5 5JACK ENGEL
6 6JESSICA MAY
7 7KERRY CHESHER
8 8THE DOCTOR
9 9AARON DE FINA
14
4wd Stock 13.5 Buggy (Heat 5/5)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JEFF BILLOWS
2 2DAZ
3 3JOHN DENNIS
4 4THEO THEODOROU
5 5BADEN MCDONALD
6 6RACKO SCHEMBRI
7 7NICK LAGIOS
8 8RENATO A BENCI
9 9SPIROS LAGIOS
15
4wd Mod Buggy (Heat 1/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1RAY MUNDAY
2 2LACHLAN MUNDAY
3 3ANDREW SELVAGGI
4 4SIMON HEALY
5 5JORDAN ISERGIN
6 6BEN ROULSTONE
7 7PAUL SIMS
8 8DAVE ENGLEDOW
9 9CARTER SIMS
10 10JON PHILPOTT
16
4wd Mod Buggy (Heat 2/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1MATT GRIFFIN
2 2MADMAX
3 3SAVAGE SAM
4 4SCOTTIE CAMERON
5 5TODD GEORGE
6 6MIKE KEYES
7 7SCOTT RAWLINGS
8 8PETER WOOSTER
9 9KEITH SIMPSON
10 10BEN STERLING
17
2wd Stadium Truck (Heat 1/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1ANDREW ADAMIC
2 2CHRIS BENNETTS
3 3ASH GEPHART
4 4GLENN GRINTER
5 5MATT COAD
6 6DALE BROWN
18
2wd Stadium Truck (Heat 2/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1CAMDEN CAMILLERI
2 2MARK RUTA
3 3JEFF KIRBY
4 4TREVOR MAY
5 5CHRIS GORGIOSKI
6 6MIKE KEYES
7 7DUSTIN DENSLEY
Event Stats & Details
Race Track Keilor Electric Off-Road Car Association
Registrations Entries: 158
Drivers: 99
Total Race Laps 7,668
Total Race Time 64 hours, 57 minutes, 24 seconds
close X