Qualifier Round 2 Race Lineup
1
2wd Junior 17.5 Buggy (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1SHELBY BLOSS
2 2ANGUS BROWNE
3 3LINCOLN ISERGIN
4 4SARAH SIMPSON
5 5SID BARNES
6 6JASMINE MUNDAY
7 7ELAN
8 8AMELIA FACCIOL
9 9CHRISTINE CAMILLERI
2
2wd Stock 17.5 Buggy (Heat 1/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JEREMY BAKER
2 2RUSSEL MANG
3 3SCOTT MATTHEWS
4 4GLENN GRINTER
5 5LUKE CHMIELEWSKI
6 6RACKO SCHEMBRI
7 7MARK BROWNE
8 8NATHAN FACCIOL
9 9ROB JONES
3
2wd Stock 17.5 Buggy (Heat 2/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Not Yet Run
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JEREMY WILLIAMS
2 2JACK ENGEL
3 3GARY CARVAJAL
4 4SPENCER CLEMENTS
5 5CAMDEN CAMILLERI
6 6WES GIDDINGS
7 7JOHN DAOU
8 8JOHN DENNIS
9 9DA MING COOK-LEE
10 10JP
11 11MITCHELL ISERGIN
4
2wd Stock 17.5 Buggy (Heat 3/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JAY BLOSS
2 2KARL BLOCK
3 3PETER CROWE
4 4GODWIN MADRIDEJOS
5 5ROBERT HOLLIDAY
6 6CLAUDE CAMILLERI
7 7CHRIS CAMILLERI
8 8THEO THEODOROU
9 9BEN KEATING
10 10BEN HOWARD
5
2wd Mod Buggy (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1RAY MUNDAY
2 2ANDREW SELVAGGI
3 3JORDAN ISERGIN
4 4SIMON HEALY
5 5BEN STERLING
6 6LACHLAN MUNDAY
7 7MADMAX
6
4wd Stock 13.5 Buggy (Heat 1/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1LUKE CHMIELEWSKI
2 2SPENCER CLEMENTS
3 3JAY BLOSS
4 4JEREMY WILLIAMS
5 5NATHAN FACCIOL
6 6MARK BROWNE
7 7JOHN DENNIS
8 8NATHAN HEALY
9 9RACKO SCHEMBRI
10 10SHELBY BLOSS
11 11THEO THEODOROU
7
4wd Stock 13.5 Buggy (Heat 2/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1SCOTT MATTHEWS
2 2MARK RUTA
3 3JACK ENGEL
4 4RUSSEL MANG
5 5JOHN DAOU
6 6NICOLA P
7 7ELVIS LJUM
8 8JP
9 9ROB JONES
10 10BEN HOWARD
8
4wd Mod Buggy (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1SIMON HEALY
2 2ANDREW SELVAGGI
3 3JORDAN ISERGIN
4 4LACHLAN MUNDAY
5 5BEN STERLING
6 6MADMAX
7 7RAY MUNDAY
9
2wd Stadium Truck (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1MARK RUTA
2 2GLENN GRINTER
3 3MITCHELL ISERGIN
4 4ANGUS BROWNE
5 5MIKE KEYES
6 6DAZ
Event Stats & Details
Race Track Keilor Electric Off-Road Car Association
Registrations Entries: 89
Drivers: 58
Total Race Laps 3,558
Total Race Time 31 hours, 32 minutes, 41 seconds
close X