Qualifier Round 1 Race Lineup
1
2wd Junior 17.5 Buggy (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1SARAH SIMPSON
2 2ELAN
3 3SID BARNES
4 4AMELIA FACCIOL
5 5JASMINE MUNDAY
6 6LINCOLN ISERGIN
7 7CHRISTINE CAMILLERI
8 8SHELBY BLOSS
9 9ANGUS BROWNE
2
2wd Stock 17.5 Buggy (Heat 1/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1MARK BROWNE
2 2NATHAN FACCIOL
3 3GLENN GRINTER
4 4RUSSEL MANG
5 5LUKE CHMIELEWSKI
6 6JEREMY BAKER
7 7ROB JONES
8 8SCOTT MATTHEWS
9 9RACKO SCHEMBRI
3
2wd Stock 17.5 Buggy (Heat 2/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1MITCHELL ISERGIN
2 2WES GIDDINGS
3 3JOHN DENNIS
4 4DA MING COOK-LEE
5 5JOHN DAOU
6 6JP
7 7JACK ENGEL
8 8CAMDEN CAMILLERI
9 9JEREMY WILLIAMS
10 10BEN HOWARD
4
2wd Stock 17.5 Buggy (Heat 3/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1THEO THEODOROU
2 2ROBERT HOLLIDAY
3 3SPENCER CLEMENTS
4 4CLAUDE CAMILLERI
5 5BEN KEATING
6 6JAY BLOSS
7 7CHRIS CAMILLERI
8 8KARL BLOCK
9 9GARY CARVAJAL
10 10GODWIN MADRIDEJOS
11 11PETER CROWE
5
2wd Mod Buggy (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1MADMAX
2 2JORDAN ISERGIN
3 3BEN STERLING
4 4RAY MUNDAY
5 5ANDREW SELVAGGI
6 6SIMON HEALY
7 7LACHLAN MUNDAY
6
4wd Stock 13.5 Buggy (Heat 1/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1RACKO SCHEMBRI
2 2JAY BLOSS
3 3MARK BROWNE
4 4LUKE CHMIELEWSKI
5 5JOHN DENNIS
6 6NATHAN FACCIOL
7 7NATHAN HEALY
8 8THEO THEODOROU
9 9SPENCER CLEMENTS
10 10JEREMY WILLIAMS
11 11SHELBY BLOSS
7
4wd Stock 13.5 Buggy (Heat 2/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1ELVIS LJUM
2 2RUSSEL MANG
3 3ROB JONES
4 4JP
5 6NICOLA P
6 7JOHN DAOU
7 8SCOTT MATTHEWS
8 9MARK RUTA
9 10JACK ENGEL
10 11BEN HOWARD
8
4wd Mod Buggy (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1BEN STERLING
2 2ANDREW SELVAGGI
3 3RAY MUNDAY
4 4JORDAN ISERGIN
5 5LACHLAN MUNDAY
6 6SIMON HEALY
7 7MADMAX
9
2wd Stadium Truck (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1GLENN GRINTER
2 2MARK RUTA
3 3MIKE KEYES
4 4MITCHELL ISERGIN
5 5ANGUS BROWNE
6 6DAZ
Event Stats & Details
Race Track Keilor Electric Off-Road Car Association
Registrations Entries: 89
Drivers: 58
Total Race Laps 3,558
Total Race Time 31 hours, 32 minutes, 41 seconds
close X