Qualifier Round 2 Heat Sheet
1
Junior 17.5 (Heat 1/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1ADAM SIMPSON
2 2JASMINE MUNDAY
3 3AMELIA FACCIOL
4 4JOSH RYAN
5 5FELIX BROWNE
6 6REX MADRIDEJOS
2
Junior 17.5 (Heat 2/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1ANGUS BROWNE
2 2KANE SCHEMBRI
3 3ROBERT HOLLIDAY
4 4LINCOLN ISERGIN
5 5MITCH GRINTER
6 6SASH SCHEMBRI
3
2wd 21.5 (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1DALE BROWN
2 2PETER CROWE
3 3MARK CASEY
4 4MATT COAD
5 5WAYNE ROBINSON
6 6SARAH SIMPSON
7 7GERALD CLANCY
8 8RACKO
4
2wd 17.5 Stock (Heat 1/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1PETER HARROLD
2 2JOHN SPANOS
3 3JOHN DENNIS
4 4FRANCISCO CANONIGO
5 5TOMY JETT
6 6ANDY PRITCHARD
7 7PETER BRADY
8 8JOHN DAOU
9 9PHIL BENSON
5
2wd 17.5 Stock (Heat 2/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1LEIGH CHEESEMAN
2 2SIMON MCHUGH
3 3MICHAEL BRUCE
4 4JACK ENGEL
5 5DA MING COOK-LEE
6 6LLOYD MANKS
7 7JAMES AINSLIE
8 8ASH ELLIS
9 9GARY CARVAJAL
6
2wd 17.5 Stock (Heat 3/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1BEN HOWARD
2 2NATHAN KROHN
3 3SCOTT GILES
4 4PAUL SLIFKA
5 5JUSTIN O'CONNELL
6 6GLENN GRINTER
7 7ASH GEPHART
8 8SPENCER CLEMENTS
9 9MARK BROWNE
7
2wd Modified (Heat 1/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JAY BLOSS
2 2NATHAN FACCIOL
3 3SHELBY BLOSS
4 4CADEN SIMPSON
5 5CARTER SIMS
6 6SCOTTIE CAMERON
7 7SIMON RYAN
8 8CLAUDE CAMILLERI
9 9GODWIN MADRIDEJOS
8
2wd Modified (Heat 2/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1SIMON HEALY
2 2LACHLAN MUNDAY
3 3JORDAN ISERGIN
4 4GLEN BONETTI
5 5RAY MUNDAY
6 6CAMDEN CAMILLERI
7 7DAVE ENGLEDOW
8 8NATHAN HEALY
9
4wd 13.5 Stock (Heat 1/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1PETER HARROLD
2 2TOMY JETT
3 3DA MING COOK-LEE
4 4NEILL BROWN
5 5JOHN DENNIS
6 6PHIL BENSON
7 7PETER BRADY
8 8JOHN SPANOS
10
4wd 13.5 Stock (Heat 2/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1SIMON MCHUGH
2 2PAUL SLIFKA
3 3ASH GEPHART
4 4JACK ENGEL
5 5DAN COLLER
6 6ASH ELLIS
7 7GARY CARVAJAL
8 8JOHN DAOU
11
4wd 13.5 Stock (Heat 3/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1SCOTT GILES
2 2MICHAEL BRUCE
3 3NATHAN KROHN
4 4BEN HOWARD
5 5GLENN GRINTER
6 6JUSTIN O'CONNELL
7 7SPENCER CLEMENTS
12
4wd Modified (Heat 1/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JAY BLOSS
2 2NATHAN FACCIOL
3 3DAVE ENGLEDOW
4 4CLAUDE CAMILLERI
5 5GODWIN MADRIDEJOS
6 6SHELBY BLOSS
7 7SCOTTIE CAMERON
13
4wd Modified (Heat 2/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1RAY MUNDAY
2 2SIMON HEALY
3 3GLEN BONETTI
4 4LACHLAN MUNDAY
5 5JORDAN ISERGIN
6 6NATHAN HEALY
7 7CAMDEN CAMILLERI
14
2wd Shortcourse (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1LEIGH CHEESEMAN
2 2MARK BROWNE
3 3ANGUS BROWNE
4 4SARAH SIMPSON
5 5MITCH GRINTER
6 6ANDY PRITCHARD
15
2wd Stadium Truck (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1KEITH SIMPSON
2 2NATHAN HEALY
3 3ROBERT HOLLIDAY
4 4WAYNE ROBINSON
5 5MITCHELL ISERGIN
6 6NEILL BROWN
7 7ASH ELLIS
8 8CHRIS GORGIOSKI
Event Stats & Details
Race Track Keilor Electric Off-Road Car Association
Registrations Entries: 115
Drivers: 69
Total Race Laps 4,977
Total Race Time 39 hours, 38 minutes, 1 second
close X