Qualifier Round 2 Heat Sheet
1
2wd Junior 17.5 Buggy (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1CHRIS CAMILLERI
2 2ANGUS BROWNE
3 3AMELIA FACCIOL
4 4LINCOLN ISERGIN
5 5PETER CROWE
6 6JASMINE MUNDAY
7 7AARON SARIC
8 8LUCAS SARIC
9 9SARAH SIMPSON
2
2wd Stock 17.5 Buggy (Heat 1/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JUSTIN OCONNELL
2 2SIMON BORG
3 3PETER HARROLD
4 4CHRISTINE CAMILLERI
5 5MICHAEL PEARCE
6 6ROBERT HOLLIDAY
7 7PETER BRADY
8 8LLOYD MANKS
9 9CHRIS GORGIOSKI
10 11WESLEY GIDDINGS
3
2wd Stock 17.5 Buggy (Heat 2/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1MICHAEL BRUCE
2 2TOMY JETT
3 3JOHN SPANOS
4 4BAILEY PEARCE
5 5JOHN DENNIS
6 6FRANCISCO CANONIGO
7 7ANDY PRITCHARD
8 8MITCHELL ISERGIN
9 9JOHN DAOU
10 10GERALD CLANCY
4
2wd Stock 17.5 Buggy (Heat 3/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1GLENN GRINTER
2 2SIMON MCHUGH
3 3MARK BROWNE
4 4NATHAN KROHN
5 5JACK ENGEL
6 6JEREMY WILLIAMS
7 7JEREMY BAKER
8 8RUSSELL MANG
9 9ASH ELLIS
10 10GARY CARVAJAL
5
2wd Mod Buggy (Heat 1/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JAY BLOSS
2 2CAMDEN CAMILLERI
3 3NATHAN FACCIOL
4 4CADEN SIMPSON
5 5CLAUDE CAMILLERI
6 6SHELBY BLOSS
7 7IAN WRIGHT
6
2wd Mod Buggy (Heat 2/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1RAY MUNDAY
2 2CAMERON ZAMMIT
3 3LACHLAN MUNDAY
4 4JORDAN ISERGIN
5 5GLEN BONETTI
6 6SIMON HEALY
7
4wd Stock 13.5 Buggy (Heat 1/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JUSTIN OCONNELL
2 2MICHAEL BRUCE
3 3GLENN GRINTER
4 4JOHN SPANOS
5 5DAN COLLER
6 6TOMY JETT
7 7JOHN DENNIS
8 8GERALD CLANCY
9 9JASE JURY
10 10JEREMY WILLIAMS
11 11RUSSELL MANG
8
4wd Stock 13.5 Buggy (Heat 2/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1SIMON MCHUGH
2 2JOHN DAOU
3 3JACK ENGEL
4 4SIMON BORG
5 5SHANE MCKAY
6 6NATHAN KROHN
7 7ASH ELLIS
8 8GARY CARVAJAL
9 9CHRIS GORGIOSKI
10 10JEREMY BAKER
11 12WESLEY GIDDINGS
9
4wd Mod Buggy (Heat 1/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1RAY MUNDAY
2 2CAMERON ZAMMIT
3 3JORDAN ISERGIN
4 4LACHLAN MUNDAY
5 5SAVAGE SAM
6 6SHELBY BLOSS
7 7SIMON HEALY
10
4wd Mod Buggy (Heat 2/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1GLEN BONETTI
2 2CAMDEN CAMILLERI
3 3JAY BLOSS
4 4KEITH SIMPSON
5 5CLAUDE CAMILLERI
6 6GODWIN MADRIDEJOS
7 7NATHAN FACCIOL
11
2wd Shortcourse Truck (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1DAN COLLER
2 2MARK BROWNE
3 3ASH ELLIS
4 4ANGUS BROWNE
5 5ANDY PRITCHARD
6 6MITCHELL ISERGIN
7 7SARAH SIMPSON
8 8ROBERT HOLLIDAY
Event Stats & Details
Race Track Keilor Electric Off-Road Car Association
Registrations Entries: 96
Drivers: 58
Total Race Laps 3,413
Total Race Time 27 hours, 59 minutes, 50 seconds
close X