Qualifier Round 2 Race Lineup
1
2wd Junior 17.5 Buggy (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1BRIAN LAWRENCE
2 2CAMDEN CAMILLERI
3 3CLAUDE CAMILLERI
4 4SHANE LAWRENCE
5 5MITCHELL ISERGIN
6 6ZAC
7 7ROBERT HOLLIDAY
8 8CHAYSE DAY
9 9JAMES HART
10 10JONDEJONK
2
2wd Stock 17.5 Buggy (Heat 1/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1SIMON MCHUGH
2 2STEVEN COWEN
3 3NATHAN KROHN
4 4ALAN LUI
5 5JACK ENGEL
6 6JOHN DENNIS
7 7NATHAN FACCIOL
3
2wd Stock 17.5 Buggy (Heat 2/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1BEN HOWARD
2 2ROGER FONG
3 3GRANT SOERONO
4 4PETER CROWE
5 5CHRIS GORGIOSKI
6 6ASH ELLIS
7 7SCOTT SAVAGE
8 8ERIC MENGEL
9 9PETER BRADY
4
2wd Stock 17.5 Buggy (Heat 3/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1GARY CARVAJAL
2 2RUSSEL MANG
3 3LUKE ADAMS
4 4GODWIN MADRIDEJOS
5 5RUSSELL LAWRENCE
6 6JEREMY WILLIAMS
7 7JAMIE CHESHER
8 8CHRIS CAMILLERI
5
2wd Mod Buggy (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JORDAN ISERGIN
2 2SIMON HEALY
3 3ANTHONY SALVATORE
4 4CARTER SIMS
5 5RUDY RIZKALLA
6
4wd 17.5 Buggy (Heat 1/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1NATHAN KROHN
2 2CHRIS GORGIOSKI
3 3SHANE MCKAY
4 4SHANE LAWRENCE
5 5ALAN LUI
6 6STEPHEN LAWRENCE
7
4wd 17.5 Buggy (Heat 2/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1SIMON MCHUGH
2 2JACK ENGEL
3 3JEREMY WILLIAMS
4 4JAMIE CHESHER
5 5SCOTT SAVAGE
6 6RUSSELL LAWRENCE
7 7ASH ELLIS
8
4wd Stock 13.5 Buggy (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1BEN HOWARD
2 2JASON MILBOURNE
3 3PAUL SIMS
4 4ROGER FONG
5 5GARY CARVAJAL
6 6NATHAN HEALY
7 7GODWIN MADRIDEJOS
8 8JOHN DENNIS
9 9BRIAN LAWRENCE
9
4wd Mod Buggy (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1SIMON HEALY
2 2JORDAN ISERGIN
3 3ANDREW ADAMIC
4 4ANTHONY SALVATORE
5 5CARTER SIMS
6 6GAVIN FRANDSEN
7 7RUDY RIZKALLA
10
2wd Shortcourse Truck (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1DAZ
2 2STEPHEN LAWRENCE
3 3MITCHELL ISERGIN
Event Stats & Details
Race Track Keilor Electric Off-Road Car Association
Registrations Entries: 72
Drivers: 48
Total Race Laps 2,417
Total Race Time 21 hours, 54 minutes, 12 seconds
close X