Qualifier Round 1 Race Lineup
1
2wd Junior 17.5 Buggy (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1MITCHELL ISERGIN
2 2ZAC
3 3CHAYSE DAY
4 4SHANE LAWRENCE
5 5JAMES HART
6 6CLAUDE CAMILLERI
7 7JONDEJONK
8 8CAMDEN CAMILLERI
9 9BRIAN LAWRENCE
10 10ROBERT HOLLIDAY
2
2wd Stock 17.5 Buggy (Heat 1/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1ALAN LUI
2 2JACK ENGEL
3 3NATHAN KROHN
4 4STEVEN COWEN
5 5NATHAN FACCIOL
6 7JOHN DENNIS
7 8SIMON MCHUGH
3
2wd Stock 17.5 Buggy (Heat 2/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1ROGER FONG
2 2PETER CROWE
3 3GRANT SOERONO
4 4BEN HOWARD
5 5ERIC MENGEL
6 6ASH ELLIS
7 7CHRIS GORGIOSKI
8 8SCOTT SAVAGE
9 9PETER BRADY
4
2wd Stock 17.5 Buggy (Heat 3/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1RUSSELL LAWRENCE
2 2JEREMY WILLIAMS
3 3JAMIE CHESHER
4 4GARY CARVAJAL
5 5RUSSEL MANG
6 6LUKE ADAMS
7 7GODWIN MADRIDEJOS
8 8CHRIS CAMILLERI
5
2wd Mod Buggy (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JORDAN ISERGIN
2 2SIMON HEALY
3 3RUDY RIZKALLA
4 4CARTER SIMS
5 5ANTHONY SALVATORE
6
4wd 17.5 Buggy (Heat 1/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1ALAN LUI
2 2SHANE MCKAY
3 3SHANE LAWRENCE
4 5CHRIS GORGIOSKI
5 6NATHAN KROHN
7
4wd 17.5 Buggy (Heat 2/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1ASH ELLIS
2 2SCOTT SAVAGE
3 3RUSSELL LAWRENCE
4 4JACK ENGEL
5 5JAMIE CHESHER
6 6JEREMY WILLIAMS
7 7SIMON MCHUGH
8 8STEPHEN LAWRENCE
8
4wd Stock 13.5 Buggy (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JASON MILBOURNE
2 2BRIAN LAWRENCE
3 3GODWIN MADRIDEJOS
4 4BEN HOWARD
5 5JOHN DENNIS
6 6NATHAN HEALY
7 7PAUL SIMS
8 8ROGER FONG
9 9GARY CARVAJAL
9
4wd Mod Buggy (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1GAVIN FRANDSEN
2 2ANTHONY SALVATORE
3 3SIMON HEALY
4 4CARTER SIMS
5 5JORDAN ISERGIN
6 6ANDREW ADAMIC
7 7RUDY RIZKALLA
10
2wd Shortcourse Truck (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1STEPHEN LAWRENCE
2 2MITCHELL ISERGIN
3 3DAZ
Event Stats & Details
Race Track Keilor Electric Off-Road Car Association
Registrations Entries: 72
Drivers: 48
Total Race Laps 2,417
Total Race Time 21 hours, 54 minutes, 12 seconds
close X