Qualifier Round 1 Race Lineup
1
2wd Junior 17.5 Buggy (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1CAMDEN CAMILLERI
2 2SHANE LAWRENCE
3 3FLETCH SIMS
4 4NATHAN FACCIOL
5 5ROBERT HOLLIDAY
6 6JAMES HART
7 7MITCHELL ISERGIN
8 8CLAUDE CAMILLERI
9 9BRIAN LAWRENCE
10 10SHELBY BLOSS
2
2wd Stock 17.5 Buggy (Heat 1/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1SHANE MCKAY
2 2JOHN DENNIS
3 3CHRIS CAMILLERI
4 4RUSSELL LAWRENCE
5 5PETER BRADY
6 6NEILL BROWN
7 7ERIC MENGEL
8 8DA MING COOK-LEE
9 9GODWIN MADRIDEJOS
3
2wd Stock 17.5 Buggy (Heat 2/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1BEN HOWARD
2 2GARY CARVAJAL
3 3SCOTT MATTHEWS
4 4SIMON MCHUGH
5 5ROGER FONG
6 6JACK ENGEL
7 7JEREMY WILLIAMS
8 8JOHN WIGGINE
9 9LUKE ADAMS
4
2wd Mod Buggy (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1CARTER SIMS
2 2PAUL SIMS
3 3ANTHONY SALVATORE
4 4MARK POLISTENA
5 5JON PHILPOTT
6 6JORDAN ISERGIN
7 7SIMON HEALY
5
4wd 17.5 Buggy (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1GARY CARVAJAL
2 2SIMON MCHUGH
3 3JAY BLOSS
4 4GODWIN MADRIDEJOS
5 5JOHN WIGGINE
6 6JEREMY WILLIAMS
7 7JACK ENGEL
8 8BEN HOWARD
9 9BRIAN LAWRENCE
10 10ROGER FONG
11 11SHANE LAWRENCE
12 12LUKE COSMAS
6
4wd Mod Buggy (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1LUKE COSMAS
2 2YANNI SPARTIATIS
3 3ANTHONY SALVATORE
4 4JORDAN ISERGIN
5 5JON PHILPOTT
7
2wd Shortcourse Truck (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JAY BLOSS
2 2STEPHEN LAWRENCE
3 3MITCHELL ISERGIN
4 4LUKE ADAMS
5 5DAZ
6 6LEIGH DAY
Event Stats & Details
Race Track Keilor Electric Off-Road Car Association
Registrations Entries: 60
Drivers: 42
Total Race Laps 2,493
Total Race Time 22 hours, 57 minutes, 29 seconds
close X