Qualifier Round 2 Race Lineup
1
2wd Junior 17.5 Buggy (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1LINCOLN ISERGIN
2 2SARAH SIMPSON
3 3AMELIA FACCIOL
4 4JASMINE MUNDAY
5 5AARON SARIC
6 6LUCAS SARIC
2
2wd Stock 17.5 Buggy (Heat 1/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1MICHAEL BRUCE
2 2JOHN SPANOS
3 3PETER HARROLD
4 4MICHAEL PEARCE
5 5WESLEY GIDDINGS
6 6SPENCER CLEMENTS
7 7PETER BRADY
8 8GERALD CLANCY
3
2wd Stock 17.5 Buggy (Heat 2/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1RUSSELL MANG
2 2DA MING COOK-LEE
3 3BAILEY PEARCE
4 4ROBERT HOLLIDAY
5 5CHRISTINE CAMILLERI
6 6MITCHELL ISERGIN
7 7JACK ENGEL
8 8NATHAN KROHN
4
2wd Stock 17.5 Buggy (Heat 3/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1GLENN GRINTER
2 2SCOTT MATTHEWS
3 3JUSTIN O'CONNELL
4 4JOHN DAOU
5 5BEN HOWARD
6 6JEREMY WILLIAMS
7 7JEREMY BAKER
5
2wd Mod Buggy (Heat 1/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1CAMDEN CAMILLERI
2 2NATHAN FACCIOL
3 3CLAUDE CAMILLERI
4 4CADEN SIMPSON
5 5ADAM SIMPSON
6 6JAY BLOSS
6
2wd Mod Buggy (Heat 2/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1RAY MUNDAY
2 2JORDAN ISERGIN
3 3CAMERON ZAMMIT
4 4LACHLAN MUNDAY
5 5GLEN BONETTI
6 6SIMON HEALY
7
4wd Stock 13.5 Buggy (Heat 1/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1RUSSELL MANG
2 2DA MING COOK-LEE
3 3GERALD CLANCY
4 4JEREMY BAKER
5 5JEREMY WILLIAMS
6 6WESLEY GIDDINGS
7 7JOHN DAOU
8 8SPENCER CLEMENTS
8
4wd Stock 13.5 Buggy (Heat 2/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JUSTIN O'CONNELL
2 2MICHAEL BRUCE
3 3GLENN GRINTER
4 4JOHN SPANOS
5 5BEN HOWARD
6 6JACK ENGEL
7 7NATHAN KROHN
8 8PETER BRADY
9
4wd Mod Buggy (Heat 1/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1NATHAN FACCIOL
2 2KEITH SIMPSON
3 3CAMDEN CAMILLERI
4 4JAY BLOSS
5 5CLAUDE CAMILLERI
6 6SAVAGE SAM
10
4wd Mod Buggy (Heat 2/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1LACHLAN MUNDAY
2 2CAMERON ZAMMIT
3 3RAY MUNDAY
4 4GLEN BONETTI
5 5JORDAN ISERGIN
6 6SIMON HEALY
11
2wd Stadium Truck (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1ROBERT HOLLIDAY
2 2MITCHELL ISERGIN
3 3GLENN GRINTER
4 4SARAH SIMPSON
Event Stats & Details
Race Track Keilor Electric Off-Road Car Association
Registrations Entries: 57
Drivers: 35
Total Race Laps 2,074
Total Race Time 16 hours, 51 minutes, 5 seconds
close X