Qualifier Round 1 Race Lineup
1
2wd Junior 17.5 Buggy (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1LINCOLN ISERGIN
2 2AMELIA FACCIOL
3 3JASMINE MUNDAY
4 4SARAH SIMPSON
5 5AARON SARIC
2
2wd Stock 17.5 Buggy (Heat 1/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1WESLEY GIDDINGS
2 2SPENCER CLEMENTS
3 3PETER BRADY
4 4MICHAEL BRUCE
5 5MICHAEL PEARCE
6 6PETER HARROLD
7 7GERALD CLANCY
8 8JOHN SPANOS
3
2wd Stock 17.5 Buggy (Heat 2/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1ROBERT HOLLIDAY
2 2CHRISTINE CAMILLERI
3 3DA MING COOK-LEE
4 4RUSSELL MANG
5 5BAILEY PEARCE
6 6MITCHELL ISERGIN
7 7JACK ENGEL
8 8NATHAN KROHN
4
2wd Stock 17.5 Buggy (Heat 3/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1BEN HOWARD
2 2JEREMY WILLIAMS
3 3JOHN DAOU
4 4SCOTT MATTHEWS
5 5JEREMY BAKER
6 6GLENN GRINTER
7 7JUSTIN O'CONNELL
5
2wd Mod Buggy (Heat 1/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1ADAM SIMPSON
2 2CADEN SIMPSON
3 3CAMDEN CAMILLERI
4 4JAY BLOSS
5 5CLAUDE CAMILLERI
6 6NATHAN FACCIOL
6
2wd Mod Buggy (Heat 2/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1LACHLAN MUNDAY
2 2JORDAN ISERGIN
3 3GLEN BONETTI
4 4RAY MUNDAY
5 5CAMERON ZAMMIT
6 6SIMON HEALY
7
4wd Stock 13.5 Buggy (Heat 1/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JEREMY BAKER
2 2GERALD CLANCY
3 3DA MING COOK-LEE
4 4JEREMY WILLIAMS
5 5RUSSELL MANG
6 6WESLEY GIDDINGS
7 7JOHN DAOU
8 8SPENCER CLEMENTS
8
4wd Stock 13.5 Buggy (Heat 2/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1BEN HOWARD
2 2MICHAEL BRUCE
3 3JUSTIN O'CONNELL
4 4JACK ENGEL
5 5GLENN GRINTER
6 6NATHAN KROHN
7 7JOHN SPANOS
8 8PETER BRADY
9
4wd Mod Buggy (Heat 1/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JAY BLOSS
2 2CLAUDE CAMILLERI
3 3KEITH SIMPSON
4 4CAMDEN CAMILLERI
5 5SAVAGE SAM
6 6NATHAN FACCIOL
10
4wd Mod Buggy (Heat 2/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1RAY MUNDAY
2 2GLEN BONETTI
3 3JORDAN ISERGIN
4 4CAMERON ZAMMIT
5 5SIMON HEALY
6 6LACHLAN MUNDAY
11
2wd Stadium Truck (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1ROBERT HOLLIDAY
2 2MITCHELL ISERGIN
3 3GLENN GRINTER
4 4SARAH SIMPSON
Event Stats & Details
Race Track Keilor Electric Off-Road Car Association
Registrations Entries: 57
Drivers: 35
Total Race Laps 2,074
Total Race Time 16 hours, 51 minutes, 5 seconds
close X