Qualifier Round 1 Race Lineup
1
2wd Junior 17.5 Buggy (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1CHLOE BOTT
2 2JACK BORG
3 3JASMINE MUNDAY
4 4FELIX BROWNE
5 5ANGUS BROWNE
6 6AMELIA FACCIOL
7 7LINCOLN ISERGIN
8 8MITCH GRINTER
9 9ETHAN BLOSS
10 10KANE SCHEMBRI
11 11SASH SCHEMBRI
12 12JAMIE BARTSCH
2
2wd 21.5 Buggy (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1WAYNE ROBINSON
2 2SARAH SIMPSON
3 3PETER CROWE
4 5PETER BRADY
5 6CHRISTINE CAMILLERI
6 4LEIGH CHEESEMAN
7 7CHRIS CAMILLERI
8 8JOHN SPANOS
9 9RACKO SCHEMBRI
3
2wd Stock 17.5 Buggy (Heat 1/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1SPENCER CLEMENTS
2 2LLOYD MANKS
3 3ROBERT HOLLIDAY
4 4ASH ELLIS
5 5DALE BROWN
6 6WESLEY GIDDINGS
7 7SIMON BORG
8 8RODNEY BLOSS
9 9JOHN DENNIS
10 10MICHAEL BRUCE
4
2wd Stock 17.5 Buggy (Heat 2/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1GARY CARVAJAL
2 2BEN HOWARD
3 3GLENN GRINTER
4 4NATHAN KROHN
5 5JEREMY BAKER
6 6GODWIN MADRIDEJOS
7 7DA MING COOK-LEE
8 8JUSTIN O'CONNELL
9 9JEREMY WILLIAMS
10 10RUSSELL MANG
5
2wd Mod Buggy (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1ANDREW SELVAGGI
2 2RAY MUNDAY
3 3LACHLAN MUNDAY
4 4CLAUDE CAMILLERI
5 5NATHAN FACCIOL
6 6SHELBY BLOSS
7 7JAY BLOSS
8 8JORDAN ISERGIN
9 9CADEN SIMPSON
10 10ADAM SIMPSON
11 11CAMDEN CAMILLERI
6
4wd Stock 13.5 Buggy (Heat 1/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1DA MING COOK-LEE
2 2MICHAEL BRUCE
3 3JOHN SPANOS
4 4CHRISTINE CAMILLERI
5 5ROBERT HOLLIDAY
6 6DAN COLLER
7 7SIMON BORG
8 8JOHN DENNIS
9 9ELVIS LJUM
10 10RODNEY BLOSS
11 11PETER BRADY
7
4wd Stock 13.5 Buggy (Heat 2/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1GARY CARVAJAL
2 2WESLEY GIDDINGS
3 3BEN HOWARD
4 4GLENN GRINTER
5 5NATHAN KROHN
6 6JUSTIN O'CONNELL
7 7RUSSELL MANG
8 8SPENCER CLEMENTS
9 9JEREMY WILLIAMS
10 10JEREMY BAKER
8
4wd Mod Buggy (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1CLAUDE CAMILLERI
2 2ANDREW SELVAGGI
3 3SAVAGE SAM
4 4SHELBY BLOSS
5 5NATHAN FACCIOL
6 6LACHLAN MUNDAY
7 7RAY MUNDAY
8 8CAMDEN CAMILLERI
9 9JAY BLOSS
10 10KEITH SIMPSON
9
2wd Stadium Truck (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1SAVAGE SAM
2 2ASH ELLIS
3 3WAYNE ROBINSON
4 5MITCHELL ISERGIN
5 4DAN COLLER
6 6ANGUS BROWNE
Event Stats & Details
Race Track Keilor Electric Off-Road Car Association
Registrations Entries: 87
Drivers: 56
Total Race Laps 3,795
Total Race Time 32 hours, 46 minutes, 26 seconds
close X