Qualifier Round 1 Race Lineup
1
2wd Junior 17.5 Buggy (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1MITCH GRINTER
2 2REX MADRIDEJOS
3 3AMELIA FACCIOL
4 4ANGUS BROWNE
5 5ROBERT HOLLIDAY
6 6JASMINE MUNDAY
7 7ADAM SIMPSON
8 8LINCOLN ISERGIN
2
2wd 21.5 Buggy (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1CHRISTINE CAMILLERI
2 2SARAH SIMPSON
3 3PETER CROWE
4 4GERALD CLANCY
5 5CHRIS CAMILLERI
3
2wd Stock 17.5 Buggy (Heat 1/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1GODWIN MADRIDEJOS
2 2SPENCER CLEMENTS
3 3KERRY CHESHER
4 4JEREMY WILLIAMS
5 5MITCHELL ISERGIN
6 6LUKE CHMIELEWSKI
7 7MICHAEL BRUCE
8 8DA MING COOK-LEE
9 9WESLEY GIDDINGS
10 10CHRIS GORGIOSKI
11 11JOHN SPANOS
4
2wd Stock 17.5 Buggy (Heat 2/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1SCOTT MATTHEWS
2 2ANDY PRITCHARD
3 3JOHN DENNIS
4 4CLAUDE CAMILLERI
5 5NATHAN KROHN
6 6JEREMY BAKER
7 7JACK ENGEL
8 8SHELBY BLOSS
9 9ASH ELLIS
10 10GLENN GRINTER
5
2wd Stock 17.5 Buggy (Heat 3/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1NATHAN FACCIOL
2 2CAMDEN CAMILLERI
3 3ROGER FONG
4 4JP
5 5MARK BROWNE
6 6JAY BLOSS
7 7RUSSELL MANG
8 8CADEN SIMPSON
9 9NEILL BROWN
10 10JUSTIN O'CONNELL
6
2wd Mod Buggy (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1RAY MUNDAY
2 2LACHLAN MUNDAY
3 3ANDREW SELVAGGI
7
4wd Stock 13.5 Buggy (Heat 1/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1CHRISTINE CAMILLERI
2 2JUSTIN O'CONNELL
3 3SPENCER CLEMENTS
4 4DA MING COOK-LEE
5 5MARK BROWNE
6 6CLAUDE CAMILLERI
7 7JEREMY WILLIAMS
8 8ROGER FONG
9 9MICHAEL BRUCE
8
4wd Stock 13.5 Buggy (Heat 2/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JACK ENGEL
2 2CAMDEN CAMILLERI
3 3RUSSELL MANG
4 4NEILL BROWN
5 5NATHAN FACCIOL
6 6SCOTT MATTHEWS
7 7JEREMY BAKER
8 8WESLEY GIDDINGS
9 9JAY BLOSS
9
4wd Stock 13.5 Buggy (Heat 3/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1KERRY CHESHER
2 2ANGUS BROWNE
3 3JP
4 4CHRIS GORGIOSKI
5 5LUKE CHMIELEWSKI
6 6GLENN GRINTER
7 7SHELBY BLOSS
8 8ASH ELLIS
9 9JOHN DENNIS
10
4wd Mod Buggy (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1LACHLAN MUNDAY
2 2KEITH SIMPSON
3 3ANDREW SELVAGGI
4 4RAY MUNDAY
11
4wd Shortcourse Truck (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1MITCHELL ISERGIN
2 2ANGUS BROWNE
3 3ASH ELLIS
4 4JP
Event Stats & Details
Race Track Keilor Electric Off-Road Car Association
Registrations Entries: 83
Drivers: 47
Total Race Laps 2,934
Total Race Time 26 hours, 27 minutes, 27 seconds
close X