Qualifier Round 2 Race Lineup
1
2wd Junior 17.5 Buggy (Heat 1/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1SID BARNES
2 2MITCH GRINTER
3 3KANE SCHEMBRI
4 4LINCOLN ISERGIN
5 5SASH SCHEMBRI
6 6JACK BORG
2
2wd Junior 17.5 Buggy (Heat 2/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1ANGUS BROWNE
2 2AMELIA FACCIOL
3 3REX MADRIDEJOS
4 4JASMINE MUNDAY
5 5JENSON BLACKMORE
6 6OLIVER BORG
7 7LEO DENIS
3
2wd 21.5 Buggy (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1CHRIS MARSHALL
2 2PETER CROWE
3 3CHRISTINE CAMILLERI
4 4CHRIS CAMILLERI
5 5BOB TIERNEY
6 6SARAH SIMPSON
4
2wd Stock 17.5 Buggy (Heat 1/4)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1RACKO SCHEMBRI
2 2JUSTIN O'CONNELL
3 3ROBERT HOLLIDAY
4 4ZAC
5 5DA MING COOK-LEE
6 6MITCHELL ISERGIN
7 7FRANCISCO CANONIGO
8 8CHRIS WILKE
5
2wd Stock 17.5 Buggy (Heat 2/4)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1CLAUDE CAMILLERI
2 2PHIL BENSON
3 3CADEN SIMPSON
4 4SIMON BORG
5 5SHELBY BLOSS
6 6MARK BROWNE
7 7GERALD CLANCY
8 8PETER BRADY
6
2wd Stock 17.5 Buggy (Heat 3/4)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JAY BLOSS
2 2WAYNE EDWARDS
3 3JACK ENGEL
4 4SPENCER CLEMENTS
5 5JOHN DENNIS
6 6RUSSELL MANG
7 7KERRY CHESHER
8 8NATHAN FACCIOL
9 9KARL BLOCK
7
2wd Stock 17.5 Buggy (Heat 4/4)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1BEN HOWARD
2 2JEREMY WILLIAMS
3 3GARY CARVAJAL
4 4SCOTT MATTHEWS
5 5GLENN GRINTER
6 6ROGER FONG
7 7NATHAN KROHN
8 8JEREMY BAKER
9 9ROB JONES
8
2wd Mod Buggy (Heat 1/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1MIKE KEYES
2 2CAMDEN CAMILLERI
3 3GRAEME DETTMANN
4 4TIM KEILLER
5 5MICHAEL BRUCE
6 6TONY GRAY
9
2wd Mod Buggy (Heat 2/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1RAY MUNDAY
2 2SIMON HEALY
3 3LACHLAN MUNDAY
4 4JORDAN ISERGIN
5 5ANDREW SELVAGGI
6 6JON PHILPOTT
10
4wd Stock 13.5 Buggy (Heat 1/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JEREMY WILLIAMS
2 2NATHAN KROHN
3 3WAYNE EDWARDS
4 4CHRIS WILKE
5 5MARK BROWNE
6 6SIMON BORG
7 7KERRY CHESHER
8 8BEN HOWARD
11
4wd Stock 13.5 Buggy (Heat 2/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1ROB JONES
2 2JEREMY BAKER
3 3ROGER FONG
4 4NICOLA P
5 5SPENCER CLEMENTS
6 6JACK ENGEL
7 7RACKO SCHEMBRI
8 8NATHAN FACCIOL
9 9PHIL BENSON
12
4wd Stock 13.5 Buggy (Heat 3/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JAY BLOSS
2 2JUSTIN O'CONNELL
3 3GLENN GRINTER
4 4RUSSELL MANG
5 5JOHN DENNIS
6 6DA MING COOK-LEE
7 7SHELBY BLOSS
8 8GODWIN MADRIDEJOS
13
4wd Mod Buggy (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1RAY MUNDAY
2 2LACHLAN MUNDAY
3 3JORDAN ISERGIN
4 4SIMON HEALY
5 5JON PHILPOTT
6 6TONY PARREIRO
7 7KEITH SIMPSON
8 8ANDREW SELVAGGI
9 9MICHAEL BRUCE
14
2wd Stadium Truck (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1CAMDEN CAMILLERI
2 2CLAUDE CAMILLERI
3 3ANGUS BROWNE
4 4ADAM SIMPSON
5 5ROB JONES
Event Stats & Details
Race Track Keilor Electric Off-Road Car Association
Registrations Entries: 104
Drivers: 70
Total Race Laps 2,893
Total Race Time 25 hours, 53 minutes, 16 seconds
close X