Qualifier Round 2 Race Lineup
1
2wd Junior 17.5 Buggy (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1ADAM SIMPSON
2 2LINCOLN ISERGIN
3 3ANGUS BROWNE
4 4AMEILA FACCIOL
5 5ETHAN BLOSS
6 6JASMINE MUNDAY
2
2wd Stock 17.5 Buggy (Heat 1/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1BEN HOWARD
2 2LUKE CHMIELEWSKI
3 3JACK ENGEL
4 4NEILL BROWN
5 5WESLEY GIDDINGS
6 6CHRIS CAMILLERI
7 7JUSTIN O'CONNELL
8 8GERALD CLANCY
9 9JEREMY WILLIAMS
3
2wd Stock 17.5 Buggy (Heat 2/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1CAMDEN CAMILLERI
2 2SCOTT MATTHEWS
3 3JAY BLOSS
4 4RUSSELL MANG
5 5KARL BLOCK
6 6SHELBY BLOSS
7 7DA MING COOK-LEE
8 8JOHN DENNIS
9 9CADEN SIMPSON
10 10ASH ELLIS
4
2wd Stock 17.5 Buggy (Heat 3/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1GARY CARVAJAL
2 2ROGER FONG
3 3NATHAN FACCIOL
4 4MARK BROWNE
5 5CLAUDE CAMILLERI
6 6SPENCER CLEMENTS
7 7RODNEY BLOSS
8 8ROBERT HOLLIDAY
9 9MITCHELL ISERGIN
10 10PETER BRADY
5
2wd Mod Buggy (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1ANDREW SELVAGGI
2 2RAY MUNDAY
3 3LACHLAN MUNDAY
4 4JORDAN ISERGIN
5 5IAN WRIGHT
6
4wd Stock 13.5 Buggy (Heat 1/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JAY BLOSS
2 2NATHAN FACCIOL
3 3ELVIS LJUM
4 4JEREMY WILLIAMS
5 5NEILL BROWN
6 6JOHN DENNIS
7 7DAMIEN SULTANA
8 8JP
9 9ASH ELLIS
10 10JACK ENGEL
7
4wd Stock 13.5 Buggy (Heat 2/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1BEN HOWARD
2 2LUKE CHMIELEWSKI
3 3ROGER FONG
4 4RUSSELL MANG
5 5MARK BROWNE
6 6SHELBY BLOSS
7 7SPENCER CLEMENTS
8 8GODWIN MADRIDEJOS
9 9DA MING COOK-LEE
10 10RODNEY BLOSS
8
4wd Mod Buggy (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1RAY MUNDAY
2 2LACHLAN MUNDAY
3 3JORDAN ISERGIN
4 4ANDREW SELVAGGI
5 5KEITH SIMPSON
6 6MIKE KEYES
9
2wd Stadium Truck (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1CAMDEN CAMILLERI
2 2CLAUDE CAMILLERI
3 3JP
4 4MITCHELL ISERGIN
5 5ANGUS BROWNE
Event Stats & Details
Race Track Keilor Electric Off-Road Car Association
Registrations Entries: 72
Drivers: 47
Total Race Laps 3,286
Total Race Time 28 hours, 40 minutes, 17 seconds
close X