Qualifier Round 2 Race Lineup
1
2wd Junior 17.5 Buggy (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1ROBERT HOLLIDAY
2 2SHANE LAWRENCE
3 3KARL BLOCK
4 4SHELBY BLOSS
5 5CADEN SIMPSON
6 6CARTER SAVAGE
7 7LINCOLN ISERGIN
8 8ADAM SIMPSON
9 9ANGUS BROWNE
10 10AMEILA FACCIOL
11 11JASMINE MUNDAY
12 12SPIROS LAGIOS
13 13DIMITRI LAGIOS
2
2wd 21.5 Buggy (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1DALE BROWN
2 2CHRIS CAMILLERI
3 3WAYNE ROBINSON
4 4PETER CROWE
3
2wd Stock 17.5 Buggy (Heat 1/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1LUKE CHMIELEWSKI
2 2THE DOCTOR
3 3JEREMY WILLIAMS
4 4JAY BLOSS
5 5RUSSELL MANG
6 6GLENN GRINTER
7 7ASH ELLIS
8 8MARK BROWNE
9 9PETER BOEKHOUT
4
2wd Stock 17.5 Buggy (Heat 2/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1LUKE ADAMS
2 2CHRIS GORGIOSKI
3 3WESLEY GIDDINGS
4 4SPENCER CLEMENTS
5 5JOHN DENNIS
6 6BRIAN LAWRENCE
7 7MITCHELL ISERGIN
8 8ELVIS LJUM
9 9SCOTT SAVAGE
5
2wd Stock 17.5 Buggy (Heat 3/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1GARY CARVAJAL
2 2NATHAN FACCIOL
3 3BEN HOWARD
4 4JACK ENGEL
5 5ROGER FONG
6 6CAMDEN CAMILLERI
7 7CLAUDE CAMILLERI
8 8ERIC MENGEL
9 9PETER BRADY
6
2wd Mod Buggy (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1RAY MUNDAY
2 2JORDAN ISERGIN
3 3LACHLAN MUNDAY
4 4MICHAEL BRUCE
5 5IAN WRIGHT
7
4wd Stock 13.5 Buggy (Heat 1/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1LUKE ADAMS
2 2JAY BLOSS
3 3SHANE LAWRENCE
4 4JOHN DENNIS
5 5DALE BROWN
6 6CHRIS GORGIOSKI
7 7ASH ELLIS
8 8RUSSELL LAWRENCE
9 9ERIC MENGEL
8
4wd Stock 13.5 Buggy (Heat 2/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1BEN HOWARD
2 2LUKE CHMIELEWSKI
3 3NATHAN FACCIOL
4 4PETER BRADY
5 5BRIAN LAWRENCE
6 6JEREMY WILLIAMS
7 7ROGER FONG
8 8JACK ENGEL
9 9SPENCER CLEMENTS
9
4wd Mod Buggy (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1RAY MUNDAY
2 2JORDAN ISERGIN
3 3LACHLAN MUNDAY
4 4MICHAEL BRUCE
5 5MIKE KEYES
10
4wd Shortcourse Truck (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1LEIGH DAY
2 2GLENN GRINTER
3 3DAZ
4 4JEFF BILLOWS
5 5SHELBY BLOSS
6 6ELVIS LJUM
Event Stats & Details
Race Track Keilor Electric Off-Road Car Association
Registrations Entries: 81
Drivers: 56
Total Race Laps 3,247
Total Race Time 30 hours, 3 minutes, 1 second
close X