Qualifier Round 1 Heat Sheet
1
2wd Junior 17.5 Buggy (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1LINCOLN ISERGIN 1 1st in series
2 2AMELIA FACCIOL 2 2nd in series
3 3ANGUS BROWNE 3 3rd in series
4 4JASMINE MUNDAY 4 4th in series
5 5MITCH GRINTER 5 7th in series
6 6SARAH SIMPSON
7 7PETER CROWE
8 8GERALD CLANCY
9 9BOB TIERNEY
10 10LLOYD MANKS
2
2wd Stock 17.5 Buggy (Heat 1/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1ADAM SIMPSON 17 31st in series
2 2JOHN DAOU 18 33rd in series
3 3DAN COLLER 19 41st in series
4 4RODNEY BLOSS 20 46th in series
5 5CHRIS GORGIOSKI 21 50th in series
6 6ANDREW SELVAGGI 22 N/A
7 7DAMIEN WEST 23 N/A
3
2wd Stock 17.5 Buggy (Heat 2/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1NATHAN KROHN 9 9th in series
2 2JACK ENGEL 10 10th in series
3 3PETER BRADY 11 12th in series
4 4SPENCER CLEMENTS 12 14th in series
5 5JOHN DENNIS 13 15th in series
6 6MITCHELL ISERGIN 14 16th in series
7 7LEIGH CHEESEMAN 15 26th in series
8 8TOMY JETT 16 29th in series
4
2wd Stock 17.5 Buggy (Heat 3/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JUSTIN OCONNELL 1 1st in series
2 2GLENN GRINTER 2 2nd in series
3 3JEREMY BAKER 3 3rd in series
4 4RUSSELL MANG 4 4th in series
5 5JOHN SPANOS 5 5th in series
6 6ROBERT HOLLIDAY 6 6th in series
7 7JEREMY WILLIAMS 7 7th in series
8 8BEN HOWARD 8 8th in series
5
2wd Mod Buggy (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JORDAN ISERGIN 1 1st in series
2 2JAY BLOSS 2 2nd in series
3 3NATHAN FACCIOL 3 3rd in series
4 4CADEN SIMPSON 4 4th in series
5 5LACHLAN MUNDAY 5 6th in series
6 6CAMDEN CAMILLERI 6 7th in series
7 7SHELBY BLOSS 7 8th in series
8 8CLAUDE CAMILLERI 8 9th in series
9 9JON PHILPOTT 9 15th in series
10 10MICHAEL BRUCE 10 17th in series
6
2wd Shortcourse Truck (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1SARAH SIMPSON 1 3rd in series
2 2MARK BROWNE 2 5th in series
3 3MITCH GRINTER 3 10th in series
4 4MITCHELL ISERGIN
7
4wd Stock 13.5 Buggy (Heat 1/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1SPENCER CLEMENTS 11 11th in series
2 2GERALD CLANCY 12 14th in series
3 3JOHN DENNIS 13 15th in series
4 4TOMY JETT 14 20th in series
5 5JOHN DAOU 15 22nd in series
6 6PETER BRADY 16 23rd in series
7 7RODNEY BLOSS 17 39th in series
8 8CHRIS GORGIOSKI 18 42nd in series
9 9ADAM CRAIG 19 N/A
10 10ANDREW SELVAGGI 20 N/A
11 11JASE JURY
8
4wd Stock 13.5 Buggy (Heat 2/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JUSTIN OCONNELL 1 1st in series
2 2JEREMY BAKER 2 2nd in series
3 3BEN HOWARD 3 3rd in series
4 4GLENN GRINTER 4 4th in series
5 5RUSSELL MANG 5 5th in series
6 6JOHN SPANOS 6 6th in series
7 7DAN COLLER 7 7th in series
8 8NATHAN KROHN 8 8th in series
9 9JEREMY WILLIAMS 9 9th in series
10 10JACK ENGEL 10 10th in series
11 11GODWIN MADRIDEJOS
9
4wd Mod Buggy (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JAY BLOSS 1 1st in series
2 2NATHAN FACCIOL 2 2nd in series
3 3LACHLAN MUNDAY 3 3rd in series
4 4JORDAN ISERGIN 4 5th in series
5 5CAMDEN CAMILLERI 5 6th in series
6 6KEITH SIMPSON 6 7th in series
7 7CLAUDE CAMILLERI 7 8th in series
8 8SHELBY BLOSS 8 9th in series
9 9MICHAEL BRUCE 9 18th in series
Event Stats & Details
Race Track Keilor Electric Off-Road Car Association
Registrations Entries: 81
Drivers: 51
Total Race Laps 3,571
Total Race Time 31 hours, 47 minutes, 12 seconds
close X