Qualifier Round 1 Heat Sheet
1
Junior 17.5 (Heat 1/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JOSH RYAN
2 2JASMINE MUNDAY
3 3FELIX BROWNE
4 4AMELIA FACCIOL
5 5REX MADRIDEJOS
6 6ADAM SIMPSON
2
Junior 17.5 (Heat 2/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1KANE SCHEMBRI
2 2ROBERT HOLLIDAY
3 3ANGUS BROWNE
4 4LINCOLN ISERGIN
5 5SASH SCHEMBRI
6 6MITCH GRINTER
3
2wd 21.5 (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1DALE BROWN
2 2MARK CASEY
3 3WAYNE ROBINSON
4 4RACKO
5 5SARAH SIMPSON
6 6MATT COAD
7 7PETER CROWE
8 8GERALD CLANCY
4
2wd 17.5 Stock (Heat 1/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1PETER BRADY
2 2PETER HARROLD
3 3JOHN SPANOS
4 4JOHN DENNIS
5 5JOHN DAOU
6 6PHIL BENSON
7 7FRANCISCO CANONIGO
8 8ANDY PRITCHARD
9 9TOMY JETT
5
2wd 17.5 Stock (Heat 2/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1LLOYD MANKS
2 2MICHAEL BRUCE
3 3LEIGH CHEESEMAN
4 4SIMON MCHUGH
5 5JACK ENGEL
6 6ASH ELLIS
7 7GARY CARVAJAL
8 8DA MING COOK-LEE
9 9JAMES AINSLIE
6
2wd 17.5 Stock (Heat 3/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1BEN HOWARD
2 2GLENN GRINTER
3 3SCOTT GILES
4 4PAUL SLIFKA
5 5NATHAN KROHN
6 6JUSTIN O'CONNELL
7 7SPENCER CLEMENTS
8 8MARK BROWNE
9 9ASH GEPHART
7
2wd Modified (Heat 1/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JAY BLOSS
2 2NATHAN FACCIOL
3 3CLAUDE CAMILLERI
4 4SCOTTIE CAMERON
5 5SIMON RYAN
6 6SHELBY BLOSS
7 7CADEN SIMPSON
8 8CARTER SIMS
9 9GODWIN MADRIDEJOS
8
2wd Modified (Heat 2/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JORDAN ISERGIN
2 2SIMON HEALY
3 3RAY MUNDAY
4 4LACHLAN MUNDAY
5 5DAVE ENGLEDOW
6 6GLEN BONETTI
7 7CAMDEN CAMILLERI
8 8NATHAN HEALY
9
4wd 13.5 Stock (Heat 1/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1DA MING COOK-LEE
2 2PHIL BENSON
3 3PETER BRADY
4 4JOHN SPANOS
5 5NEILL BROWN
6 6JOHN DENNIS
7 7PETER HARROLD
8 8TOMY JETT
10
4wd 13.5 Stock (Heat 2/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1ASH GEPHART
2 2PAUL SLIFKA
3 3SIMON MCHUGH
4 4DAN COLLER
5 5JACK ENGEL
6 6ASH ELLIS
7 7GARY CARVAJAL
8 8JOHN DAOU
11
4wd 13.5 Stock (Heat 3/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1BEN HOWARD
2 2GLENN GRINTER
3 3SCOTT GILES
4 4JUSTIN O'CONNELL
5 5NATHAN KROHN
6 6SPENCER CLEMENTS
7 7MICHAEL BRUCE
12
4wd Modified (Heat 1/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1DAVE ENGLEDOW
2 2CLAUDE CAMILLERI
3 3JAY BLOSS
4 4NATHAN FACCIOL
5 5SCOTTIE CAMERON
6 6SHELBY BLOSS
7 7GODWIN MADRIDEJOS
13
4wd Modified (Heat 2/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JORDAN ISERGIN
2 2SIMON HEALY
3 3LACHLAN MUNDAY
4 4RAY MUNDAY
5 5GLEN BONETTI
6 6CAMDEN CAMILLERI
7 7NATHAN HEALY
14
2wd Shortcourse (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1LEIGH CHEESEMAN
2 2ANDY PRITCHARD
3 3ANGUS BROWNE
4 4MITCH GRINTER
5 5MARK BROWNE
6 6SARAH SIMPSON
15
2wd Stadium Truck (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1NATHAN HEALY
2 2WAYNE ROBINSON
3 3ROBERT HOLLIDAY
4 4MITCHELL ISERGIN
5 5ASH ELLIS
6 6KEITH SIMPSON
7 7CHRIS GORGIOSKI
8 8NEILL BROWN
Event Stats & Details
Race Track Keilor Electric Off-Road Car Association
Registrations Entries: 115
Drivers: 69
Total Race Laps 4,977
Total Race Time 39 hours, 38 minutes, 1 second
close X