Qualifier Round 1 Heat Sheet
1
2wd Junior 17.5 Buggy (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1AMELIA FACCIOL
2 2LINCOLN ISERGIN
3 3LUCAS SARIC
4 4ANGUS BROWNE
5 5AARON SARIC
6 6JASMINE MUNDAY
7 7CHRIS CAMILLERI
8 8PETER CROWE
9 9SARAH SIMPSON
2
2wd Stock 17.5 Buggy (Heat 1/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1PETER HARROLD
2 2CHRISTINE CAMILLERI
3 3JUSTIN OCONNELL
4 4PETER BRADY
5 5ROBERT HOLLIDAY
6 6CHRIS GORGIOSKI
7 7MICHAEL PEARCE
8 8SIMON BORG
9 9LLOYD MANKS
10 11WESLEY GIDDINGS
3
2wd Stock 17.5 Buggy (Heat 2/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1MICHAEL BRUCE
2 2ANDY PRITCHARD
3 3JOHN DAOU
4 4FRANCISCO CANONIGO
5 5GERALD CLANCY
6 6BAILEY PEARCE
7 7MITCHELL ISERGIN
8 8JOHN DENNIS
9 9JOHN SPANOS
10 10TOMY JETT
4
2wd Stock 17.5 Buggy (Heat 3/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1NATHAN KROHN
2 2JACK ENGEL
3 3SIMON MCHUGH
4 4JEREMY WILLIAMS
5 5JEREMY BAKER
6 6RUSSELL MANG
7 7MARK BROWNE
8 8GLENN GRINTER
9 9ASH ELLIS
10 10GARY CARVAJAL
5
2wd Mod Buggy (Heat 1/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JAY BLOSS
2 2SHELBY BLOSS
3 3CLAUDE CAMILLERI
4 4CADEN SIMPSON
5 5CAMDEN CAMILLERI
6 6NATHAN FACCIOL
7 7IAN WRIGHT
6
2wd Mod Buggy (Heat 2/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1SIMON HEALY
2 2RAY MUNDAY
3 3JORDAN ISERGIN
4 4LACHLAN MUNDAY
5 5CAMERON ZAMMIT
6 6GLEN BONETTI
7
4wd Stock 13.5 Buggy (Heat 1/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JEREMY WILLIAMS
2 2GLENN GRINTER
3 3JOHN DENNIS
4 4JUSTIN OCONNELL
5 5DAN COLLER
6 6JASE JURY
7 7GERALD CLANCY
8 8MICHAEL BRUCE
9 9RUSSELL MANG
10 10JOHN SPANOS
11 11TOMY JETT
8
4wd Stock 13.5 Buggy (Heat 2/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1SIMON MCHUGH
2 2SHANE MCKAY
3 3ASH ELLIS
4 4GARY CARVAJAL
5 5CHRIS GORGIOSKI
6 6JEREMY BAKER
7 7SIMON BORG
8 8JACK ENGEL
9 9NATHAN KROHN
10 10JOHN DAOU
11 12WESLEY GIDDINGS
9
4wd Mod Buggy (Heat 1/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1LACHLAN MUNDAY
2 2CAMERON ZAMMIT
3 3SAVAGE SAM
4 4RAY MUNDAY
5 5SIMON HEALY
6 6SHELBY BLOSS
7 7JORDAN ISERGIN
10
4wd Mod Buggy (Heat 2/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1CLAUDE CAMILLERI
2 2JAY BLOSS
3 3GLEN BONETTI
4 4CAMDEN CAMILLERI
5 5KEITH SIMPSON
6 6NATHAN FACCIOL
7 7GODWIN MADRIDEJOS
11
2wd Shortcourse Truck (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1ANGUS BROWNE
2 2ANDY PRITCHARD
3 3SARAH SIMPSON
4 5DAN COLLER
5 6ASH ELLIS
6 4MARK BROWNE
7 7ROBERT HOLLIDAY
8 8MITCHELL ISERGIN
Event Stats & Details
Race Track Keilor Electric Off-Road Car Association
Registrations Entries: 96
Drivers: 58
Total Race Laps 3,413
Total Race Time 27 hours, 59 minutes, 50 seconds
close X