Qualifier Round 2 Heat Sheet
1
Junior 17.5 (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1ROBERT HOLLIDAY
2 2SHELBY BLOSS
3 3ANGUS BROWNE
4 4LINCOLN ISERGIN
5 5JASMINE MUNDAY
6 6AMELIA FACCIOL
7 7ADAM SIMPSON
8 8CADEN SIMPSON
9 9CHAYSE DAY
2
2wd 17.5 Stock (Heat 1/4)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1KARL BLOCK
2 2PAUL SLIFKA
3 3PETER CROWE
4 4SPENCER CLEMENTS
5 5MITCHELL ISERGIN
6 6MARK BROWNE
7 7JP
8 8CHRIS CAMILLERI
9 9PETER BRADY
3
2wd 17.5 Stock (Heat 2/4)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1LUKE ADAMS
2 2JEREMY WILLIAMS
3 3RUSSELL MANG
4 4JAY BLOSS
5 5GODWIN MADRIDEJOS
6 6PHILIP BENSON
7 7ASH ELLIS
8 8SHANE MCKAY
9 9NEILL BROWN
4
2wd 17.5 Stock (Heat 3/4)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1NATHAN FACCIOL
2 2SNIPER
3 3CAMDEN CAMILLERI
4 4JEREMY BAKER
5 5ELVIS LJUM
6 6CLAUDE CAMILLERI
7 7DA MING COOK-LEE
8 8PETER BOEKHOUT
9 9CHRIS GORGIOSKI
5
2wd 17.5 Stock (Heat 4/4)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1BEN HOWARD
2 2SCOTT MATTHEWS
3 3GARY CARVAJAL
4 4LUKE CHMIELEWSKI
5 5NATHAN KROHN
6 6ROGER FONG
7 7ROB JONES
8 8JACK ENGEL
6
2wd Modified (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1RAY MUNDAY
2 2ANDREW SELVAGGI
3 3JORDAN ISERGIN
4 4SIMON HEALY
5 5JON PHILPOTT
6 6LACHLAN MUNDAY
7 7ANDREW ADAMIC
8 8IAN WRIGHT
7
4wd 13.5 Stock (Heat 1/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1NATHAN HEALY
2 2JAY BLOSS
3 3RUSSELL MANG
4 4JOHN DENNIS
5 5SHELBY BLOSS
6 6LEIGH DAY
7 7PHILIP BENSON
8 8PETER BRADY
9 9JIN JIN
8
4wd 13.5 Stock (Heat 2/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1SPENCER CLEMENTS
2 2JEREMY WILLIAMS
3 3LUKE ADAMS
4 4NICOLA P
5 5JOHN DAOU
6 6ASH ELLIS
7 7CHRIS GORGIOSKI
8 8NEILL BROWN
9
4wd 13.5 Stock (Heat 3/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1ROB JONES
2 2LUKE CHMIELEWSKI
3 3BEN HOWARD
4 4NATHAN KROHN
5 5ROGER FONG
6 6PAUL SLIFKA
7 7NATHAN FACCIOL
8 8JACK ENGEL
10
4wd Modified (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1RAY MUNDAY
2 2SIMON HEALY
3 3LACHLAN MUNDAY
4 4JON PHILPOTT
5 5ANDREW ADAMIC
6 6MIKE KEYES
7 7JORDAN ISERGIN
8 8IAN WRIGHT
Event Stats & Details
Race Track Keilor Electric Off-Road Car Association
Registrations Entries: 90
Drivers: 61
Total Race Laps 3,333
Total Race Time 29 hours, 15 minutes, 59 seconds
close X