Qualifier Round 1 Heat Sheet
1
Junior 17.5 (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1ROBERT HOLLIDAY
2 2ADAM SIMPSON
3 3ANGUS BROWNE
4 4CADEN SIMPSON
5 5AMELIA FACCIOL
6 6LINCOLN ISERGIN
7 7SHELBY BLOSS
8 8CHAYSE DAY
9 9JASMINE MUNDAY
2
2wd 17.5 Stock (Heat 1/4)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1MITCHELL ISERGIN
2 2PETER CROWE
3 3SPENCER CLEMENTS
4 4PAUL SLIFKA
5 5JP
6 6CHRIS CAMILLERI
7 7KARL BLOCK
8 8PETER BRADY
9 9MARK BROWNE
3
2wd 17.5 Stock (Heat 2/4)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JEREMY WILLIAMS
2 2RUSSELL MANG
3 3ASH ELLIS
4 4PHILIP BENSON
5 5GODWIN MADRIDEJOS
6 6NEILL BROWN
7 7JAY BLOSS
8 8LUKE ADAMS
9 10SHANE MCKAY
4
2wd 17.5 Stock (Heat 3/4)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1NATHAN FACCIOL
2 2DA MING COOK-LEE
3 3CLAUDE CAMILLERI
4 4CAMDEN CAMILLERI
5 5ELVIS LJUM
6 6PETER BOEKHOUT
7 7JEREMY BAKER
8 8WESLEY GIDDINGS
9 9CHRIS GORGIOSKI
5
2wd 17.5 Stock (Heat 4/4)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1BEN HOWARD
2 2NATHAN KROHN
3 3GARY CARVAJAL
4 4ROB JONES
5 5SCOTT MATTHEWS
6 6ROGER FONG
7 7JACK ENGEL
8 8LUKE CHMIELEWSKI
6
2wd Modified (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1RAY MUNDAY
2 2SIMON HEALY
3 3LACHLAN MUNDAY
4 4ANDREW SELVAGGI
5 5JON PHILPOTT
6 6ANDREW ADAMIC
7 7JORDAN ISERGIN
8 8IAN WRIGHT
7
4wd 13.5 Stock (Heat 1/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JOHN DENNIS
2 2LEIGH DAY
3 3PHILIP BENSON
4 4NATHAN HEALY
5 5RUSSELL MANG
6 6JAY BLOSS
7 7SHELBY BLOSS
8 8PETER BRADY
9 9JIN JIN
8
4wd 13.5 Stock (Heat 2/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JEREMY WILLIAMS
2 2CHRIS GORGIOSKI
3 3JOHN DAOU
4 4NEILL BROWN
5 5LUKE ADAMS
6 6SPENCER CLEMENTS
7 7NICOLA P
8 8ASH ELLIS
9
4wd 13.5 Stock (Heat 3/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1ROB JONES
2 2NATHAN KROHN
3 3BEN HOWARD
4 4JACK ENGEL
5 5ROGER FONG
6 6PAUL SLIFKA
7 7NATHAN FACCIOL
8 8LUKE CHMIELEWSKI
10
4wd Modified (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1RAY MUNDAY
2 2SIMON HEALY
3 3JON PHILPOTT
4 4LACHLAN MUNDAY
5 5JORDAN ISERGIN
6 6ANDREW ADAMIC
7 7MIKE KEYES
8 8IAN WRIGHT
Event Stats & Details
Race Track Keilor Electric Off-Road Car Association
Registrations Entries: 90
Drivers: 61
Total Race Laps 3,333
Total Race Time 29 hours, 15 minutes, 59 seconds
close X